Skip to content

Stowarzyszenie International Congress of Oral Implantologists

International Congress of Oral Implantologists (ICOI) to międzynarodowe stowarzyszenie implantologów. Jest to największe i jednocześnie najstarsze stowarzyszenie implantologiczne  non profit na świecie. Stowarzyszenie powstało na początku lat 70 tych dwudziestego wieku.

Czym zajmuje się ICOI ?

Główną działalnością ICOI jest podnoszenie jakości świadczeń lekarzy implantologów, pracujących na całym świecie, jednocześnie zachęcanie lekarzy do prac badawczych w zakresie implantologii. ICOI zajmuje się organizowaniem szkoleń, sympozjów oraz kursów. Podczas ich trwania analizowane i omawiane są różnorakie przypadki kliniczne ze wskazaniem sposobu ich rozwiązania. W szczególności biorąc pod uwagę najnowsze osiągnięcia implantologiczne. ICOI zrzesza również chirurgów, techników dentystycznych, producentów sprzętu dentystycznego. Aby zostać członkiem stowarzyszenia ICOI, niezbędne jest pomyślne zdanie egzaminów z implantologii. Członkami ICOI są również lekarze Kliniki Stomatologicznej Perfect Smile.

ICOI jest też organizatorem kongresów i sympozjów z udziałem najwybitniejszych specjalistów i naukowców z całego świata oraz wydawcą kwartalnika branżowego Implant Dentistry.